Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu

Buna ziua. Am o rugaminte: sa-mi calculeze si mie cineva salariu net pe care il aveam de luat in luna noiembrie 2013 (5 zile CO si 4 zile CM 75%) si in luna decembrie 2013 (01-21 CM 75%) si diferenta pana la sfarsitul lunii concediu prenatal 85%; luna ianuarie tot concediu prenatal si la inceputul lunii februarie urmeaza sa nasc. Adresa mea de mail: harytyna@yahoo.com.
Si a doua intrebare: in reg. intern al societatii este stabilit ca la nasterea fiecariu copil mama are dreptul la un salariu mediu pe unitate; directorul pana acum a dat cate un salariu net al angajatei respective, ceea ce nu este deloc corect!!!!!!asa vrea procedeze si cu mine si sa nu mai comentam pentru ca si asa "face pomana" .Va multumesc.
E nevoie de mai multe date:
- salariul de incadrare, sporuri
- veniturile brute realizate in lunile mai - octombrie 2013
- perioada exacta CM noiembrie si cod indemnizatie
- perioada exacta CM decembrie, cod indemnizatie si daca e in continuare sau initial
Salariu incadrare 1700 brut, diferenta este data de bonurile de masa
mai 2013 - 1871 lei
iunie 2013 - 1878 lei
iulie 2013 - 1766 lei
august 2013 - 1878 lei
spetembrie 2013 - 1887 lei
octombrie 2013 - 1872 lei
Luna noiembrie 2013 (19-25 concediu de odihna, 5 zile
26-29 concediu medical initial, 4 zile, cod diagnostic 01 (75%)).
Luna decembrie 2013 (2-20 inclusiv concediu medical in continuare , cod 01
23-31 concediu prenatal cod 08 (85%)).

Va multumesc. harytyna@yahoo.com este adresa mea de mail.