Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Inchidere cont poprit-comisioane
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Inchidere cont poprit-comisioane

Buna ziua ! As dori sa stiu care este modalitatea in care pot inchide un cont poprit, in conditiile in care desi acel cont este in inactivitate de mai multi ani, mi se percepe comision de administrare, comision care imi este luat de banca dintr-un alt cont de credit, astfel ca la momentul scadentei raman restant cu suma corespunzatoare comisionului de administrare luat de banca automat !!! Aceasta procedura este legala ? La banca primesc tot felul de explicatii si lunar telefon ca sunt restant cu , de ex. 0,01 USD !!! Va multumesc anticipat !
Faceti o cerere scrisa bancii prin care solicitati inchiderea conturilor respective, De obicei nu se percepe comision pentru inchiderea conturilor. Faptul ca aveti poprire pe sumele de bani ce pot exista in contul respectiv nu va poate impiedica sa inchideti contul.