Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recuperatori ilegali
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recuperatori ilegali

Sunt persoana fizica.In urma cu mai multi ani am cumparat de la o societate comerciala materioale de constructii.Pentru c/v acestora I-am dat la patron un utilaj.Totul a fost ok pana mai zilele trecute cand ma somat ca rebuie sa-i mai achit suma de 5800 lei.Ieri trecand prin fata casei lui,unde este si firma respective am fost oprit de doua personae necunoscute care m-au somat sa le dau lor suma respective ca asa a zis patronal.Cand eu am refuzat acestia m-au luat la bataie.Am certificate de la medical legist.Ce trebuie sa fac? Unde sa ma adresez?
Dupa parerea mea acesta este un grup organizat de recuperari ilegale.La ce organ trebuie sa ma adrsez? Multumesc.
Trebuie sa formulati o plangere la politie sau la parchet.
Mergeti la politie si depuneti plangere penala.
Ar fi bine sa aveti scrisa pe hartie plangerea si sa o inregistrati.
Era bine sa fi mers imediat la politie.
Multumesc.Am fost,am depus plangere