Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie, sunt barbat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie, sunt barbat

sant barbat ,am 61 ani sant an pensie de handicap gr 2 am lucrat 30 , 4 luni. 19,8 ani an grupa 2 .diferenta pana la 30,4 conditii normale . cand am drept la pensie de varsta . va multumesc . sa aveti un an nou fericit . LA MULTI ANI . am pensie 858 am puntaj realizat 1,0365
cornel10, utilizator
Aveti pensie ?
Sau indemnizatie de handicap ?
am pensie 858 punctaj realizat 1,0365
Aveti pensie de limita de varsta cu reducerea varstei standard datorita faptului ca stagiul de cotizare este realizat in conditii de handicap preexistent calitatii de asigurat.
De la limita de varsta nu se mai poate trece la alta forma de pensionare.
acuma sant an pensie de handicap . de11 ani .

Gabriela Pintea, Consilier juridic
Nu exista pensie de handicap.
Postati ce titlu are decizia.