Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Comision administrare credit franci elvetieni
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Comision administrare credit franci elvetieni

in 2010 am semnat un acord cu banca prin care comisionul de risc se transforma in comision de administrare, cum pot elimina acest comision prin mediere?
Luați legătura cu un mediator și chemați banca la mediere. Dacă banca va accepta medierea, veți solicita eliminarea acelei clauze, pe considerentul că este abuzivă.
buna ziua, multumesc pentru raspuns, o sa fac toate demersurile necesare, cei de la banca au propus medierea.
Bravo banca domnului @titidan!!!! :bow:
Da, o bancă ce a înțeles beneficiile medierii .Felicitări ! :)
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
Foarte bine ca banca a propus sa medieze problema. Banca va fi foarte bine pregatita pentru negociere in acest caz, va sti exact ce si cum sa va propuna, si ce sa accepte. Va trebui sa va pregatiti si d-stra bine pentru negociere, si daca este cazul sa va luati si un avocat care sa va reprezinte si el in mediere. Astfel aveti sanse de reusita mai mari.
ILIE DORIN, Mediator