avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Legea Medierii a trecut de Senat
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Legea Medierii a trecut de Senat

V-a aparea o noua profesie,cea de mediator.O noua profesie liberala,cu tenta juridica.Teoretic instantele se vor degreva de cauze si justitia v-a functiona mai bine.Ce parere aveti despre noua profesie?
Ultima modificare: Duminică, 16 Aprilie 2006
Zeno Daniel Sustac, Avocat
Cel mai recent răspuns: durusoctavia , utilizator 13:49, 2 Februarie 2007
Am inteles,nu va intereseaza.Asta e subiect de [ link extern ] >
Ultima modificare: Duminică, 16 Aprilie 2006
Zeno Daniel Sustac, Avocat
A si fost adoptata si publicata in MOf...legea 192/2006
eu sunt curioasa cand se formeaza acel faimos consiliu de mediere
.......si mai ales din ce persoane va fi format Consiliul de Mediere!!!din textul legii reiese ca membrii consiliului vor fi alesi de Ministerul Justitiei pe o perioada de 2 ani, dar ca nu va fi obligatoriu ca acestia sa fie absolventi de drept........
Pentru cei interesati de subiect...

[ link extern ] >

Alte discuții în legătură

Rentabilitatea profesiei de mediator ContSters83715 ContSters83715 Avand in vedere costurile unui program de mediere doresc informatii ajutatoare daca aceasta profesie se amortizeaza relativ usor pt un absolvent de studii ... (vezi toată discuția)
Medierea... Gheorgheni Alina G Gheorgheni Alina G M-am decis sa fac un master in mediere...dar...uitandu-ma pe site-ul consiliului de mediere, am gasit ca nu iau acest master in considerare la acreditarea in ... (vezi toată discuția)
Profesia de "mediator" meya1808 meya1808 As vrea sa stiu unde si cand se fac cursuri de pregatire pentru aceasta profesie. (vezi toată discuția)