Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Legea Medierii a trecut de Senat
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Legea Medierii a trecut de Senat

V-a aparea o noua profesie,cea de mediator.O noua profesie liberala,cu tenta juridica.Teoretic instantele se vor degreva de cauze si justitia v-a functiona mai bine.Ce parere aveti despre noua profesie?
Zeno Daniel Sustac, Avocat
Am inteles,nu va intereseaza.Asta e subiect de [ link extern ] >
Zeno Daniel Sustac, Avocat
A si fost adoptata si publicata in MOf...legea 192/2006
eu sunt curioasa cand se formeaza acel faimos consiliu de mediere
.......si mai ales din ce persoane va fi format Consiliul de Mediere!!!din textul legii reiese ca membrii consiliului vor fi alesi de Ministerul Justitiei pe o perioada de 2 ani, dar ca nu va fi obligatoriu ca acestia sa fie absolventi de drept........
Pentru cei interesati de subiect...

[ link extern ] >