Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctaj suplimentar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctaj suplimentar

Va rog sa ma informati daca la calcarea punctajului anual , pentru anii lucrati in grupa 1 si grupa speciala se acorda un spor de 50% . Cu multumiri
Da.
Legea 263/2010

ART. 100
Persoanele care au desfasurat activitati in locuri de munca incadrate in grupele I si a II-a de munca, potrivit legislatiei anterioare datei de 1 aprilie 2001, cele care au desfasurat activitati in locuri de munca incadrate in conditii deosebite, conditii speciale sau alte conditii de munca, potrivit legii, beneficiaza de majorarea punctajelor lunare realizate in perioadele respective, dupa cum urmeaza:

b) cu 50% pentru perioadele in care au desfasurat activitati in locuri incadrate in grupa I de munca, potrivit legislatiei anterioare datei de 1 aprilie 2001, sau in locuri de munca incadrate in conditii speciale, potrivit legii;
multumesc,