avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... A expirat suspendarea
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

A expirat suspendarea

buna ziua. am avut un mic magazin tip plafar..in2010/05 am suspendat activitatea,cu regim derogatoriu..adica nu am datorii la stat.nu am fost platitor de tva,nu am avut angajati.nu a mers vanzarea, si am inchis. anul trecut in 06,2013 a expirat term de suspendare.dar nu am posibilitatea sa lichidez.. nici nu mai sant in tara.nevand datorii la stat..am inteles ca ma pune inactiv... nu?

Alte discuții în legătură

Srl in inactivitate bandi2 bandi2 buna ziua. am avut un magazin de tip plafar... cand a venit criza si taxa forfetara..l am inchis,ca mergeam in pierdere.asta in 2009.07. nu am fost platitor ... (vezi toată discuția)
Srl in inactivitate bandi2 bandi2 buna ziua. am avut un magazin de tip plafar... cand a venit criza si taxa forfetara..l am inchis,ca mergeam in pierdere.asta in 2009.07. nu am fost platitor ... (vezi toată discuția)
Inactivitate srl - posibile amenzi bandi2 bandi2 buna. dupa expirarea a 3 ani de suspendare,si fara datorii la stat,dar neavand posibilitatea sa radiez srl ul,adica un fost magazin mic,tip plafar...si mai ... (vezi toată discuția)