Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce pot sã fac? Contract de vanzare-cumparare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce pot sã fac? Contract de vanzare-cumparare casa

Aş dori să ştiu ce pot să fac în cazul în care mama mea a făcut un act de
vânzare-cumpărare, deoarece cel care a cumpărat casa a profitat
de naivitatea ei. Menţionez că toate actele (inclusiv cartea de identitate) se află
la respectivul, şi nici nu vrea să dea un act de-al casei, ca să cunosc şi eu conţinutul
contractului. Vă mulţumesc.
Daca actul de v/c a fost autentificat la notariatnu mai puteti face nimic.
Numai in cazul in care mama dvs, suferea de vreo boala si nu avea discernamant in momentul incheierii tranzactiei ati putea ataca actul in instanta.