Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata cu Ordin Compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata cu Ordin Compensare

Am o factura din 2010, in valoare de 15200 lei, pot sa fac Ordin de Compensare pe intreaga suma? sau cum as putea sa fac?
Buna ziua,

Da, se poate. Dar fiind suma ce depaseste 10.000 lei , compensarea trebuie comunicata catre Serviciul de Compensare din cadrul Institutului de Management si Informatica.
Se completeaza ordine de compensare , de catre ambele parti.

Respect,
Dan Preda.
ContSters307306, utilizator
pt ca factura a depasit 30 zile de la scadenta si are valoarea mai mare de 10.000 lei , compensarea se va face la IMI la Bucuresti