Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Propunerea unor subiect in consiliul local
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Propunerea unor subiect in consiliul local

Ma-şi interesa:
1. un cetaţean dintr-un sat cum poate să propune un subiect în faţa consilierilor lacal?
2. ce trebuie să facă să fie pe lista de dezbatere la ziua în care se face şedinţă pentru consilierii? care este procedura?
3. ªi/sau care este legea care prevede cazul şi unde pot citi acest lege on-line?
4. ªi există lege, care mi permite să propun pe lista de dezbatere la şedinţa consilierilor local să ne PUNE INAPOI TABLA PE CARE APARA NUMELE SATULUI, pentru ca de un an de zile nu avem acest tablă la intrarea satului.

Vă rog să ne ajutaţi!
Vedeti
- Legea nr.215/2001 privind administraţia publică locală
[ link extern ]

- OG nr.35/2002 pentru aprobarea Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a consiliilor locale
[ link extern ] /
Multumesc mult pentru ajutor!