avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Termen de depunere declaratia 220
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Termen de depunere declaratia 220

Buna ziua,
La inceputul anului, in 2 ianuarie 2014 am intrebat cand se depune, printre altele, declaratia 220 si mi s-a spus ca pana in 31 ianuarie ,iar acum aflu ca trebuia depusa pana in 15 ianuarie. Este adevarat? Sunt cam disperata, astazi am aflat lucul acesta!
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru Arsu , Contabil 18:52, 21 Mai 2014
Am si eu o nelamurire. Este vorba despre o II(caen 4520) infiintata in ianuarie 2014. Pana cand trebuie/trebuia sa depuna declaratia 220?
Daca v-ati infiintat in acest an, in maxim 15 zile de cand v-au iesit actele de la registrul comertului trebuia sa mergeti la finante sa depuneti formularul 070, declaratia 220 si declaratia 600 cu venitul asigurat pentru contributia la pensie, daca nu aveti in alta parte un alt contract de munca valabil.
Multumesc!
El au fost depuse dar nu chiar unde trebuie. Au fost depuse la ANAF sector 2, acolo unde este sediul II. Din ce mi-au spus cei de la ANAF trebuiau depuse la sectorul 3, acolo unde are domiciliul titularul II.

Cum se poate iesi din incurcatura?
Ultima modificare: Miercuri, 21 Mai 2014
Alexandru Arsu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa declarații d220, d600 nedepuse la timp GhitaB27 GhitaB27 Bună dimineața! Sunt PFA din octombrie 2013. Nu am plătit contabil și se pare că singur nu mi-a ieșit deloc bine. Am aflat de pe ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 trebuie depusa sau nu? sub_bass2002 sub_bass2002 Buna . Am o intreprindere individuala si nu stiu ca trebuie sa depun declaratia 220 pana la 31 ianuarie 20102 sau nu. Va rog ajutati (vezi toată discuția)
Declaratia 220 - pfa norma de venit ipi ipi Declaratia 220 trebuie oare depusa pt. un PFA infiintat in 2010? (vezi toată discuția)