Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Termen de depunere declaratia 220
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Termen de depunere declaratia 220

Buna ziua,
La inceputul anului, in 2 ianuarie 2014 am intrebat cand se depune, printre altele, declaratia 220 si mi s-a spus ca pana in 31 ianuarie ,iar acum aflu ca trebuia depusa pana in 15 ianuarie. Este adevarat? Sunt cam disperata, astazi am aflat lucul acesta!
Va multumesc!
Am si eu o nelamurire. Este vorba despre o II(caen 4520) infiintata in ianuarie 2014. Pana cand trebuie/trebuia sa depuna declaratia 220?
Daca v-ati infiintat in acest an, in maxim 15 zile de cand v-au iesit actele de la registrul comertului trebuia sa mergeti la finante sa depuneti formularul 070, declaratia 220 si declaratia 600 cu venitul asigurat pentru contributia la pensie, daca nu aveti in alta parte un alt contract de munca valabil.
Multumesc!
El au fost depuse dar nu chiar unde trebuie. Au fost depuse la ANAF sector 2, acolo unde este sediul II. Din ce mi-au spus cei de la ANAF trebuiau depuse la sectorul 3, acolo unde are domiciliul titularul II.

Cum se poate iesi din incurcatura?
Alexandru Arsu, Contabil