avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Liberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Liberare conditionata

Buna seara va spun pe scurt problema si rog din suflet daca se piate o solutie.sotul recidivist,arestat in 2010 pt furt cu pedeapsa de 5 ani in mai 2013 prima instanta pt liberare conditionata respinge cererea cu 2 luni amanare,in august din nou instanta i se admite cererea ii face procuratura recurs iar tribunalul ii da 3 luni amanare,16.01.2014 instanta pt liberare ii admite cererea judecatoria si din nou i se face recurs tin sa mentionez ca am fost in audienta la penitenciar nu are nici un raport din contra are o gramada de evidentieri comportament bun iesiri la cursuri,etc.are executati 4 ani zi la zi din 5 ani.va rog din suflet un sfat o sugestie unde sa ma duc si ce sa mai fac,si dc atatea recursuri ca nu mai inteleg deloc legea asta va multumesc
Cel mai recent răspuns: Madalina2526 , utilizator 09:39, 31 Ianuarie 2014
Incercati sa ii angajati avocat.
Pate iesea de prima data daca avea avocat angajat.

Acum are sanse foarte mari sa iasa.
Buna seara a avut de fiecare data avocat dar se pare ca unde e lege nu e tocmeala sau mai bn zis se aplica doar la cine vor ei......am pus avocati peste avocati si nimeni nu rezolva nimic am fost si in audiente la grefier,la procuror degeaba.a indeplinit si art 59 a facut mai mult din 2 fracti a iesit si la cursuri are nenumarate evidentieri dar se pare ca legea se aplica pe ochi frumosi
Oricum va multumesc
Pentru ce infractiune a fost condamnat?
Ultima modificare: Miercuri, 29 Ianuarie 2014
Admin, administrator
Furt calificat.pt 10 lei luat dintrun rucsac.care a fost pus de politisti i sa facut flagrant

Alte discuții în legătură

Liberare conditionata adoraalina adoraalina Buna ziua.Sotul meu are o pedeapsa de un an si 4 luni pt delapidare si fals sub semnatura privata,iar pe 25 aprilie trebuie sa intre in comisia de eliberare,nu ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata athahualpa athahualpa In cazul in care s-a comis o infractiune de furt calificat pe timpul minoratului iar condamnarea definitiva a survenit dupa implinirea varstei de 18 ani,data ... (vezi toată discuția)
Ce sanse am la recurs la o contopire de pedespse? mely_mely16 mely_mely16 buna as dori sa aflu ce sanse ar if in recurs ca contopirea de pedepse sa se admita mentionez ca sunt 2 fapte un furt in 2007 in primavara si o talharie ... (vezi toată discuția)