avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara este normal ca o banca sa opreasca tot comisionul primit de la firma unde sunt brokar pentru ca a primit o instiintare de la un executor judecatoresc dar instiintarea este pe numele de fata si o alta adresa mentionez ca eu ma numesc altfel din 2005 si locuiesc in alta parte tot din 2005 iar eu sunt executata pentru 28 euro datorati la CNADNR Bucuresti plus cheltuieli de executare 426,94 lei procesul verbal este facut in lipsa in luna 05 din 2011 dar pe numele de fata si pana acum nu am fost instiintata ca ii am de plata dar banca ii opreste cu toate ca eu am un cont pe alt nume si o alta adresa nu trebuia sa fiu anuntata si sa se opreasca un sfert din bani?
Cel mai recent răspuns: ContSters194995 , utilizator 23:07, 30 Ianuarie 2014
Probabil e poprire pe cont. Legat de nume, CNP-ul nu se schimba, ori de cate ori va schimbati numele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita cnadnr bogdanaalex24 bogdanaalex24 Buna seara! In data 18.06.2011 si 19.06.2011, am fost surprins de camerele video ca am condus pe drumurile publice fara a avea rovinieta, am platit cele ... (vezi toată discuția)
Poprire pensie mihaelabarbu556@gmail.com mihaelabarbu556@gmail.com Buna ziua, ma numesc Doina si am o nelămurire cu privire la poprirea pensiei fără înștiințare. Am făcut în 2007 un credit la o bancă cu rata ... (vezi toată discuția)
Comision virament din pensie de boala qubeec44 qubeec44 Buna dimineata! va rog,cine ma poate lamuri ref la situatia: un din rude este la pensie de boala;legal i s a facut poprire pentru niste restante datorate ... (vezi toată discuția)