Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Retineri din somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Retineri din somaj

in anul 2011,cand s-au taiat pensiile si salariile cu 25% ma aflam in somaj,drept urmare..mi s-a oprit si mie,ca somer, o anumita suma de bani.cand guvernul a hotarat sa se restituie acea retinere ,salariatii si pensionarii au beneficiat de acest lucru insa eu nu am primit nimic inapoi. as vrea sa stiu daca s-a procedat corect,daca am sau nu si eu acest drept si ce trebuie sa fac . va multumesc anticipat !!
Pentru cei aflati in somaj la data respectiva , nu s-a adoptat un astfel de act normativ.
Din pensii nu s-a taiat nimic si nu avea ce sa restituie.
ana-cer, moderator