avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale psiholog stagiar 2014
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale psiholog stagiar 2014

Buna ziua,
As dori sa-mi spuneti care este salariul de baza pentru un psiholog stagiar si cf.carei legi se face incadrarea?Care era sal. de baza la 03.06.2013,la momentul incadrari?Care este salariul de baza al acestiua la 01.01.2014?
Mentionez ca sunt incadrata ca psiholog stagiar cu CIM pe durata determinata la un centru social al unei primarii incepand cu iunie 2013..salariul de incadrare a fost 750 lei (sal.minim pe ec) plus spor de vechime 25% .Am intrebat la primarie de ce cu 01.08.2013 nu mi-au crescut incadrarea la 800lei deoarece sunt personal contractual si am primit un raspuns evaziv:sunteti incadrata pe lege speciala respectiv OG 10/2008,sunteti bugetar si nu aveti dreptul la cresterea sal.odata cu cresterea sal.minim brut.
Am pus intrebarea de mai sus deoarece in OG10/2008 nu exista ca functie psiholog stagiar (acesta apare in L330/2009) ci psiholog debutant,nu am gasit clase de salarizare (sunt numai min si max la iunie si oct.2008)eu avand in decizia de incadrare clasa 27(tot din L330/2009).Desi se specifica clasa in decizia de incadrare nu mi s-a aplicat nici un coeficient de ierarhizare.Daca am fost incadrata pe legislatia din codul muncii de ce mi se spune ca sunt incadrata pe legi speciale si chiar si asa nu este normal sa se respecte HG871/2013?
practic am la momentul actual un sal de incadrare de 938lei cu tot cu sporul de vechime.
Multumesc,

Alte discuții în legătură

Salariul in urma promovarii in clasa klaudia772001 klaudia772001 In cazul promovarii in clasa a fp cat va fi salariul in cele ce urmeaza? Referent de specialitate/clasaII/asistent/ treapata 3 de salarizare in prezent are ... (vezi toată discuția)
Salarizare florentinais florentinais Am stat acasa 2 ani-crestere copil (2008-25 iunie 2010).Acum am revenit la serviciu. Lucrez ca bugetar dar nu functionar, in administratie publica locala,sunt ... (vezi toată discuția)