Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Facebook

buna ziua as avea o intrebare....acum vreo 3 luni sa postat o melodie pe facebook dupa care a avut loc o serie de comentarii asupra unei persoane...acesta sa simtit amenintat si ca i sa defaimat familia.in aceste comenturi nu au axistat ceea ce sustine el doar ca i sa mentionat numele de familie...persoana respectiva a depus plangere la parchet.as vrea sa stiu care sunt urmarile sau daca este vorba despre vreun caz penal...multumesc
Trebuie unoscute toate elementele cazului si cum se va aprecia de organul judiciar.
Aveti dreptul de a merge insotit de avocat daca veti fi chemat pentru audiere, iar acesta va poate sfatui dupa ce obtine informatii de la organ.
Puteti vorbi cu avocatul si pe hol dupa ce acesta se lamureste in principiu.
deci nu l-am amenintat in niciun fel doar ca lam facut cioban...am fost 8 persoane care au comentat dintre care unu are o suspendare de 8 luni.ia fost doar numele pomenit si facut cioban.va ajuta ceva mai mult?multumesc
Faptul ca l-ati facut cioban nu constituie amenintare.
si as putea sa il dau io pe el in judecata pentru asta?adica pentru faptul ca ma pus pe drumuri si ca ma jignit?sau nu stiu cum sa ma exprim in cazul acesta pt ca nu cunosc bine legile...au fost doi dintre persoanele care au comentat,la declaratii si politia spune ca e vorba de un dosar tip clan...poate fi vorba despre asa ceva?va multumesc
Daca l-ati facut cioban nu puteti sa il dati in judecata.