Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Publicitate preturi hipermarket
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Publicitate preturi hipermarket

Realizez in prezent un buletin informativ despre preturile din hipermarketuri. Informatiile despre preturi le culeg la fata locului, din fiecare magazin. Din cate stiu, eu personal ca si consumator, am dreptul sa ma informez. Ceea ce nu stiu sigur este daca am dreptul de a face publice aceste informatii pentru alti cumparatori. Risc cumva un proces civil din partea vreunui magazin pentru publicarea acestor preturi ? Au comerciantii o baza legala sau doar vor sa ma intimideze ?
darian72, utilizator