Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contract de munca cu timp partial
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contract de munca cu timp partial

Daca am un contract de munca cu 8 h/zi salar de incadrare 850 lei/luna in functia de economist si vreau sa ma angajez cu timp partial de 1 h/zi salar de incadrare 107 lei/luna, la contractul cu timp partial se vor plati toate contributiile aferente unui contract de munca la Bugetul de Stat?
Multumesc
Se vor retine si vira contributii pentru ambele contracte.
La c.i.m. cu timp partial nu veti beneficia de deducerea personala , decat in cazul in care aveti functia de baza la acel loc de munca