Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vc auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vc auto

acum 4 ani am vindud o masina cu act de mina fara certificat fiscal, cu conditia de a perfecte actele in decurs de 1an dupa vinzare persoana nu a mai fost de gasit a circulat cu actele pe numele meu si cu o procura cu drept de a circula nu si de a o revinde pina laperfectarea actelor insa persoana a revindut auto de vreo 3 ori intre timp masina apare cu noul proprietar cerindumi sa perfectam actele ,eu apar la fisc cu datorii destul de mari iar masina a fost pusa sub sechestru acum chiar daca as dori sa fac actele nu imi pot permite sa acopar datoriile insa doresc sa anulez contractul de vinzare si sa o rascumpar insa noul proprietar cere o suma ff mare ce as putea face !
Daca dv vindud o masina cu act de mina fara certificat fiscal,pe cale de consecinta nu aveti incheiat contract de vanzare cumparare, respectiv nu opereaza doresc sa anulez contractul de vinzare
Indiferent de manevrele pe care intentionati sa le desfasurati debitele in urmarire aferente auto raman valabile si veti fi obligat sa le achitati
Avand in vedere ca masina a fost pusa sub sechestru ,pe cale de consecinta, pana la finalizarea cercetarilor,indiferent de interesul partilor,bunul mobil nu poate face obiectul unei tranzactii