Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat retinut
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat retinut

Buna seara,cu 3 luni in urma mi a fost retinut certificatul pt anvelope de alte dimensiuni decat cele trecute pe cartea masinii(nestiind ca erau omologate)masina fiind cumparata de putin timp, fiind inca pe numele vechiului proprietar . Remediind problema,am obtinut timbrul rar si l am trimis la vechiul proprietar care a scos certificatul de la politia unde era inscrisa masina =D> doar ca acum refuza sa imi dea certificatul (masina avand in urma ceva amenzi mi a cerut sa ii trimit bani ca sa imi dea certificatul,eu avand incredere am trimis banii ....urmand sa merg acolo sa imi iau fiscalul de la primarie)dorind sa ii dea in judecata pe cei ce au aplicat amenzile......X-( INTREBAREA MEA ESTE .... PERS DE LA CARE AM CUMPARAT MASINA ARE DREPTUL LEGAL SA REFUZE SA IMI DEA CERTIFICATUL??

nu. puteti sa-l reclamati pentru abuz de incredere la parchet .