Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Doua joburi
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Doua joburi

Sunt functionar public, in fisa pstul printre altele sunt cadru tehnic PSI, pot sa desfasor activitatea de cadru tehnic PSI la un srl?
Va multumesc!
Potrivit art.96 din Legea nr.161/2003 : (1) Functionarii publici, functionarii publici parlamentari si functionarii publici cu statut special pot exercita functii sau activitati in domeniul didactic, al cercetarii stiintifice, al creatiei literar-artistice. Functionarii publici, functionarii publici parlamentari si functionarii publici cu statut special pot exercita functii in alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt in legatura directa sau indirecta cu atributiile exercitate ca functionar public, functionar public parlamentar sau functionar public cu statut special, potrivit fisei postului.