Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Auto pentru radiere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Auto pentru radiere

buna ziua !! am fost posesorul unui auto dacia 1300 ,,,,,pana in anul 1997 ,cand am dat-o la fier vechi fara a lua documente ,am actele de imatriculare ,impozit platit ,iar pt radiere i-mi trebuie un document ca am predat-o la un centru ,sau ca este fizic undeva ,ceeace nu exista
- ce alte alte solutii legale exista pt a putea radia autoturismul ??
va multumesc !,si astept o solutie
nyrolf, utilizator
Simplu !
Incheiati declaratie notariala pe propria raspundere ca nu mai detineti bunul mobil ca urmare a predarii acestuia la unitate colectare fier vechi
In baza declaratiei notariale pe proprie raspundere,a cererii de radiere la cerere,autoritatea fiscala va dispune radierea bunului mobil de pe rolul dv fiscal-ulterior achitarii debitelor in urmarire