avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Auto pentru radiere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Auto pentru radiere

buna ziua !! am fost posesorul unui auto dacia 1300 ,,,,,pana in anul 1997 ,cand am dat-o la fier vechi fara a lua documente ,am actele de imatriculare ,impozit platit ,iar pt radiere i-mi trebuie un document ca am predat-o la un centru ,sau ca este fizic undeva ,ceeace nu exista
- ce alte alte solutii legale exista pt a putea radia autoturismul ??
va multumesc !,si astept o solutie
Ultima modificare: Vineri, 14 Februarie 2014
nyrolf, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:25, 14 Februarie 2014
Simplu !
Incheiati declaratie notariala pe propria raspundere ca nu mai detineti bunul mobil ca urmare a predarii acestuia la unitate colectare fier vechi
In baza declaratiei notariale pe proprie raspundere,a cererii de radiere la cerere,autoritatea fiscala va dispune radierea bunului mobil de pe rolul dv fiscal-ulterior achitarii debitelor in urmarire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto cris1957 cris1957 Buna ziua Doresc sa radiez autoturismul Dacia - fabricatie 1995, pe care l-am predat la un centru de colectare fier vechi. Din pacate am pierdut acea dovada , ... (vezi toată discuția)
Radierea autoturismului bitfark bitfark un autoturidm Dacia 33 de ani urma sa fie scos din circulatie am dat la o centru de colectare fier vechi autorizate de unde am primit un Borderou de ... (vezi toată discuția)
Solutii radiere Ionut_Gabriel Ionut_Gabriel Buna seara,care ar fi solutia optima pentru radierea unui auto care nu mai exista>? Masina a fost dezmembrata acum ~5 ani ( dar nu am cerut dovada de la ... (vezi toată discuția)