avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere individuala

Buna ziua,
am urmatoarele intrebari:
- care sunt pasii pentru a infiinta o intreprindere individuala?
- o intreprindere individuala poate avea angajati?
- ce avize sunt necesare pentru a putea functiona o spalatorie auo?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:24, 17 Februarie 2014
Da, puteti avea si angajati cu contract de munca.
Cel mai important e sa obtineti autorizatia de mediu.
Pentru a va infiinta ca intreprindere individuala la registrul comertului, descarcati de la aceasta adresa informatiile necesare [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - infiintare criss2112 criss2112 Ce trebuie sa fac si unde trebuie sa ma adresez pt a ma infiinta ca PFA in conditiile in care vreau sa-mi desfasor activitatea de crestere pasari si desfacere ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala - magazin mixt: autorizatii necesare? gabi 27 gabi 27 Imi deschid o intreprindere indiv. pt un magazin mixt;de ce autorizatii si avize am nevoie?:-/ (vezi toată discuția)
Autorizatie de functionare a unui salon de masaj andreea_motoc andreea_motoc Ce acte sunt necesare pentru obtinerea unei autorizatii de functionare a unui salon de masaj de relaxare, anticelulitic , reflexoterapie , terapeutic, ... (vezi toată discuția)