Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere individuala

Buna ziua,
am urmatoarele intrebari:
- care sunt pasii pentru a infiinta o intreprindere individuala?
- o intreprindere individuala poate avea angajati?
- ce avize sunt necesare pentru a putea functiona o spalatorie auo?

Multumesc
Da, puteti avea si angajati cu contract de munca.
Cel mai important e sa obtineti autorizatia de mediu.
Pentru a va infiinta ca intreprindere individuala la registrul comertului, descarcati de la aceasta adresa informatiile necesare [ link extern ]