Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bani de la primarie pentru nou nascut
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bani de la primarie pentru nou nascut

Buna ziua, se mai dau bani de la primarie in momentul in care se naste copilul?Nu ma refer la CCC sau alocatia de stat ma refer la o suma de bani la fel cum s-a dat la nunta...stiu ca atunci cand m-am casatorit am primit 200 de euro de la primarie,este valabil si pt nastere?Cred ca trusou pt nastere se numeste daca nu ma insel.Despre ce suma este vorba daca mai e valabil? Multumesc!
Incepand cu iulie 2010 nu se mai acorda asemenea facilitati.