Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate ASTRA ASIGURARI
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

ASTRA ASIGURARI

Ce se intampla cu ASTRA Asigurari(am RCA la ei din 17.01.2014)
Vad la TV ca e aproape de insolventa...cu asiguratii cum ramane(cei peste 800.000 la RCA si cei peste 2.000.000 la locuinte)???#-o
Ca in multe alte cazuri diferenta dintre televizor si viata reala este imensa.
Intrarea sub administrare speciala a unei societati de asigurari se face cu scopul de a incerca redresarea financiara a acesteia (cel putin la nivel legal si...declarativ). Care redresare poate sa reuseasca sau nu. Momentan activitatea societatii ar trebui sa se desfasoare in mod normal si societatea sa continue sa isi onoreze obligatiile (sau sa inceapa sa o faca, ma rog... e interpretabil).
Mai scurt, pana nu se va dispune inchiderea acestei proceduri probabil ca nici nu vom afla soarta acestei societati.
Dan Foamete, Avocat