Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Decizia de netrimitere in judecata dispusa de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Decizia de netrimitere in judecata dispusa de procuror...

In cazul in care politistul a dispus trimiterea in judecata a faptuitorului, in cate % cazuri se mai poate schimba decizia la procuror? Vreau sa zic ca invinuitul nu are alte probe... deci cam in % se intampla "miracole" ?
In primul rand nu exista o statistica. In al doilea rand, dvs. ati pus problema de o manierea subiectiva. Depinde in mod concret de detaliile dosarului.