Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatia de stat pentru copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatia de stat pentru copii

buna. imi puteti spune unde pot suna sa intreb de ce nu mia venit alocatia de stat pe luna februarie?
Luati legatura cu Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala. Plata alocaţiilor, indemnizaţiilor şi stimulentelor precum şi soluţionarea cererilor este efectuată de către A.J.P.I.S. in raza careia aveti domiciliul..

sau

Depuneti o sesizare la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
adresă e-mail : anps@prestatiisociale.ro