avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatia de stat pentru copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatia de stat pentru copii

buna. imi puteti spune unde pot suna sa intreb de ce nu mia venit alocatia de stat pe luna februarie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:15, 20 Februarie 2014
Luati legatura cu Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala. Plata alocaţiilor, indemnizaţiilor şi stimulentelor precum şi soluţionarea cererilor este efectuată de către A.J.P.I.S. in raza careia aveti domiciliul..

sau

Depuneti o sesizare la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
adresă e-mail : anps@prestatiisociale.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie 18 ani Marutu123 Marutu123 Buna ziua. Am implinit in luna decembrie 18 ani . In ianuarie am primit banii (banuiesc ca pe decembrie), dar in februarie n-am mai primit nici un ban. M-am ... (vezi toată discuția)
Alocatie Bucuria123 Bucuria123 Buna seara! Nu am alocatie.. Am fost la banca unde ar fi trebuit sa am cont si nu figurez in sistemul lor de date.. Imi aduc aminte ca in generala primeam ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil alexSm1 alexSm1 Buna ziua! Am o mica intrebare....In cazul in care copilul meu a depus cererea pentru alocatie dupa implinirea varstei de 18 ani, dar din pacate nu a primit ... (vezi toată discuția)