Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsa de folosinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsa de folosinta

O persoana care are mutatia de pe bulletin intr-un apartament, dar care nu a fost si nu este proprietarul acelui apartament, nu domiciliaza acolo (a locuit in copilarie, cu parintii) și nu a avut si nu are contract de inchiriere pentru acel apartament, poate fi oblagata de actualul proprietar sa plateasca despagubiri pentru lipsa de folosinta? Daca da, in baza caror prevederi legale?Va multumesc!
Nu! L-a impiedicat pe actualul proprietar cu ceva?
Pai exact, cum i-a lipsit de folosinta pe proprietari?