Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Buna ziua. Vreau sa infiintez firma impreuna cu fratele meu asociati 50-50 in care eu sa fiu asociat si administrator si el sa fie asociat. Domeniul principal posta si curierat'. El doreste sa se ocupe si de constructii in acelasi timp, se poate? Ce implica asta?
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc.
Puteti face oricate activitati aveti inregistrate in statut, si declarate in certificatul constatator. Daca vreti sa infiintati o firma, puteti folosi aplicatia www.smartapp.ro, care va pregateste GRATUIT dosarul de acte necesar infiintarii unui SRL