Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare denumire societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare denumire societate

ce se intampla cu contractele incheiate pe vechea denumire.....se intocmesc altele sau se ataseaza un act aditional?

Se poate trimite notificare prin care se anunta modificarea denumirii.
Si daca eu ca persoana juridica primesc o notificare prin care sunt anuntat ca o firma cu care sunt in contract si-a schimbat denumirea nu este nevoie si de act aditional la contract ?