Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marinar cu brevet IMO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marinar cu brevet IMO

Am urmat un curs de calificare Marinar cu brevet IMO ,
va rog sa-mi spuneti daca cu aceasta calificare de MARINAR MARITIM
pot naviga si fluvial in Europa (Rin , Main , Dunare)
Cursurile IMO sunt cursuri pentru supravietuire, stingere incendii, etc valabile 5 ani. Fara aceste cursuri nu va puteti sui la bordul niciunui vas de croaziera in lumea aceasta.
Avand aceste cursuri va puteti angaja pe orice vas, indifferent de croazierele facute.
Nicoleta Ilea, Consultant resurse umane
Va multumesc frumos...dar nu doream sa ma angajez pe vase de croaziera
ci doar pe nave asa numite comerciale (slepuri , barje , impingatoare , remorchere )
ce naviga pe Dunare in Europa
puteti va rog sa-mi spuneti daca cursul de MARINAR IMO facut la CERONAV GALATI
este deajuns pentru a ma putea imbarca?
Multumesc anticipat!