avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marinar cu brevet IMO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marinar cu brevet IMO

Am urmat un curs de calificare Marinar cu brevet IMO ,
va rog sa-mi spuneti daca cu aceasta calificare de MARINAR MARITIM
pot naviga si fluvial in Europa (Rin , Main , Dunare)
Cel mai recent răspuns: ContSters313331 , utilizator 11:08, 26 Februarie 2014
Cursurile IMO sunt cursuri pentru supravietuire, stingere incendii, etc valabile 5 ani. Fara aceste cursuri nu va puteti sui la bordul niciunui vas de croaziera in lumea aceasta.
Avand aceste cursuri va puteti angaja pe orice vas, indifferent de croazierele facute.
Ultima modificare: Marți, 25 Februarie 2014
Nicoleta Ilea, Consultant resurse umane
Va multumesc frumos...dar nu doream sa ma angajez pe vase de croaziera
ci doar pe nave asa numite comerciale (slepuri , barje , impingatoare , remorchere )
ce naviga pe Dunare in Europa
puteti va rog sa-mi spuneti daca cursul de MARINAR IMO facut la CERONAV GALATI
este deajuns pentru a ma putea imbarca?
Multumesc anticipat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere brevet de turism cico2cico cico2cico Buna ziua. Obtinerea brevetului pentru functia de Director restaurant, este posibila si daca am terminat 10 clase + Scola profesionala (in alt domeniu decat ... (vezi toată discuția)
Stiati ca... trope_doi trope_doi …Insula Pastelui a fost descoperita de olandezul Roggeveen? Evenimentul s-a petrecut in ziua de Pasti a anului 1722. …America de Sud avea o ... (vezi toată discuția)
Articole interesante Iulian MANEA Iulian MANEA Am observat ca nu este deschisa nici o discutie pe aceasta tema, asa ca am facut-o eu. Astazi mi s-a parut interesant articolul scris in Dilema veche de ... (vezi toată discuția)