Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA persoana nerezidenta
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA persoana nerezidenta

Un cetatean Italian poate face un pfa in Romania? ce taxe plateste?
Activitatea ar fi consultant.
cititi OUG 44/2008
alla1975 a scris:

cititi OUG 44/2008

O trimitere la o lege nu e un raspuns. eu doream ceva concret de la cine stie in practica. Legea o pot citi si eu, dar mai exista norme de aplicare, trimiteri la late legi............
Da, se poate.
Conditia obligatorie este sa aiba calificare pe codul CAEN care va fi activitatea principala a PFA-ului. Daca are calificare in Italia actul de calificare trebuie depus la ORC tradus si apostilat.
oki. Multumesc mult. Stii ce taxe plateste la stat?
Nu stiu la ce taxe va referiti mai exact. Va pot spune doar ca la inmatricularea in Registrul Comertului va avea de achitat in jur de 400 ron