Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarea
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarea

CAND MA POT PENSIONA - am 58 de ani, pe 5 martie , 34 de ani vechime, si 4 copii in viata, in acest an cum ma pot pensiona ?
maria_lungut, utilizator
Pensie anticipata partiala.
La momentul 05/03/2014 penalizarea este de 21%,pana la implinirea varstei de 60 de ani si 4 luni.
Legea 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice nu mai prevede reducerea varstei standard de pensionare pentru femeile acre au nascut si crescut un anumit numar de copii.
MULTUMESC FOARTE MULT