Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale imozit nou baruri de zi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

imozit nou baruri de zi

am un bar deschis intru-un sat de langa cluj unde treaba merge si nu prea.Ce stiti despre imp.forfetar in leg cu barurile de zi pentru ca pt restaurante si baruri de noapte am inteles ca este o diferenta fata de societatiile comerciale oare eu unde ma incadreez? Multumesc#-o
Nu cred ca se face diferenta intre bar de zi si bar de noapte.
Acest tip de impozitare presupune plata unei sume fixe anuale de catre fiecare agent economic, indiferent de profitul inregistrat. Cuantumul impozitului poate fi calculat in mai multe moduri: dupa numarul de mese, dupa suprafata, dupa specificul activitatii etc.