avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale imozit nou baruri de zi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

imozit nou baruri de zi

am un bar deschis intru-un sat de langa cluj unde treaba merge si nu prea.Ce stiti despre imp.forfetar in leg cu barurile de zi pentru ca pt restaurante si baruri de noapte am inteles ca este o diferenta fata de societatiile comerciale oare eu unde ma incadreez? Multumesc#-o
Cel mai recent răspuns: ContSters42058 , utilizator 17:12, 23 Aprilie 2009
Nu cred ca se face diferenta intre bar de zi si bar de noapte.
Acest tip de impozitare presupune plata unei sume fixe anuale de catre fiecare agent economic, indiferent de profitul inregistrat. Cuantumul impozitului poate fi calculat in mai multe moduri: dupa numarul de mese, dupa suprafata, dupa specificul activitatii etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Forfetare!! galea_m galea_m buna ziua as dori sa aflu ce este forfetarea si cum ajuta ea dezvoltarea soc. comerciale in special cele noi infiintate multumesc (vezi toată discuția)
Cod caen 5610 sau 5630???????? lore_leyy lore_leyy Buna seara! Am o mare problema ............ Firma F are ca domeniu de actitate ,activitati ce se incadreaza la cod CAEN 5610-restaurante.....mai precis este ... (vezi toată discuția)
Despre legea 8/1996 Claudia Ghioc Claudia Ghioc am rugamintea daca mi se poate explica conform legii 8/1996 referitor la CREDIDAM societatile sint obligate sa plateasaca acel drept al autorilor fiindca cei ... (vezi toată discuția)