avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Folosire tichete cadou
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Folosire tichete cadou

daca am tichete cadou incasate de la clienti, pot sa le ofer angajatelor de 8 martie sau pot sa le ofer doar pe cele comandate in acest scop

Alte discuții în legătură

Tichete cadou de paste ionela11 ionela11 Buna ziua, Pot comanda tichete cadou pentru angajati si de Paste daca am comandat de 8 martie?....sunt in limita a sumei de 150 lei/persoana/eveniment? Este ... (vezi toată discuția)
In limita a ce se deduc tichetele cadou? gbrlcostache gbrlcostache Vreau sa stiu de ce valoare avem voie sa comandam tichete cadou,intr-un an.Stiu ca se deduc, dar nu stiu in ce masura.Din ce se cifra se deduc,cat? (vezi toată discuția)
Impozit pe tichetele de masa ancaartifex ancaartifex buna ziua va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine cum sa procedez in urnatoarea situatie. in luna martie, institutia a cordat tichete cadou unor persoane ... (vezi toată discuția)