Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Lovituri si alte Violente 14-15 zile ingrijiri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Lovituri si alte Violente 14-15 zile ingrijiri medicale !

Buna ziua ,
Acum cu cateva luni in urma am participat la un conflict in care cu impreuna cu inca doua persoana am participat la o altercatie , nu eu am provocat scandalul ci o persoana cu care ma aflam , eu doar lovind persoana . Victima are 14-15 zile de ingrijiri medicale , respectiv 6 zile de spitalizare . Imi cere daune de 100 de milioane plus spitalizare . Tin sa prectizez ca sunt minor iar ceilalti majori .
Pe 19 martie sunt chemat la tribunal pentru audieri in calitate de inculpat , la ce ar trebui sa ma astept ? Care ar fi sanctiunile ? Am fost deja sanctionat de la politie cu amenda contraventionala .( Sunt la prima fapta de acest gen si la prima chemare in istanta )
ge0rgepunk, utilizator