avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 818 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deplasari in interes de serviciu din timpul tau liber
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deplasari in interes de serviciu din timpul tau liber

buna ziua ,
am fost instiitata de catre societatea unde lucrez ca trebuie sa particit 2 zile consecutiv la un training in afara localitati in timpul meu liber , fara a primi liber in alte zile. ma pot obliga sa merg daca in contractul de munca nu am aceasta clauza .

Alte discuții în legătură

Zile libere Spiridush Spiridush Buna seara, Intrucat activitatea societatii la care lucrez trebuie sa se desfasoare inclusiv sambata si duminica, va rog foarte mult sa-mi spuneti daca ... (vezi toată discuția)
Demisie, clauza de training chris001 chris001 Buna ziua, De curand m-am angajat intr-un ... loc de munca sa ii spunem. Am semnat toate cele, numai ca in CIM era clauza de training. Scria acolo ca voi ... (vezi toată discuția)
Libere si ore suplimentare madasp madasp Buna ziua, am urmatoarele probleme si nu am putut gasi raspunsuri singura asa ca apelez la voi. Pana acum programul la munca era de 5 zile cu 2 libere pe ... (vezi toată discuția)