avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua - restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua - restituire taxa auto

In legatura cu restituirea taxei auto
Eu am depus hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila la sectia finante inainte de aparitia OUG aguvernuluiin legatura cu restituirea taxei auto.
As dori sa stiu voi primi plata esalonat sau integral .
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 09:33, 7 Martie 2014
Conform Ordonantei 8/2014 suma stabilita se va platii esalonat .
(7) Plăţile restante la sumele aferente titlurilor executorii emise până la data intrării în vigoare a prezentei ordonanţe de urgenţă şi pentru care nu a fost demarată procedura de executare silită se efectuează cu respectarea prevederilor alin. (1)—(6).”
Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative fiscale emise si anulate dupa data intrarii in vigoare a OUG nr. 8/2014, respectiv dupa 1 martie 2014.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

andrreyutz a scris:

Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative fiscale emise si anulate dupa data intrarii in vigoare a OUG nr. 8/2014, respectiv dupa 1 martie 2014.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook


Nu are legatura una cu alta .
adica daca am castigat si recursul din data de 17.01.2014 facut de cei de la anaf tot nu primesc toti banii?
Doar daca a-ti platit taxa de prima inmatriculare, in perioada 01.01.2007-01.07.2008 .

Alte discuții în legătură

Hotarare pana in 1 martie andrreyutz andrreyutz daca am hotararea irevocabilă pana in 1 martie pot sa iau toti bani sau in rate ? atasez Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto in 5 ani / 20% pe an popescumarian1975 popescumarian1975 am citit despre o ordonanta de urgenta care suna cam asa : \\"Plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătoreşti având ca obiect restituirea taxei pe ... (vezi toată discuția)
Taxa auto -termene ContSters42601 ContSters42601 Buna seara, O persoana plateste taxa de imatriculare in noIembrie 2009,conform OG din 2008.In ianuarie 2o11 contesta la administratia finantelor publice plata ... (vezi toată discuția)