Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua - restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua - restituire taxa auto

In legatura cu restituirea taxei auto
Eu am depus hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila la sectia finante inainte de aparitia OUG aguvernuluiin legatura cu restituirea taxei auto.
As dori sa stiu voi primi plata esalonat sau integral .
Va multumesc
Conform Ordonantei 8/2014 suma stabilita se va platii esalonat .
(7) Plăţile restante la sumele aferente titlurilor executorii emise până la data intrării în vigoare a prezentei ordonanţe de urgenţă şi pentru care nu a fost demarată procedura de executare silită se efectuează cu respectarea prevederilor alin. (1)—(6).”
Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative fiscale emise si anulate dupa data intrarii in vigoare a OUG nr. 8/2014, respectiv dupa 1 martie 2014.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

andrreyutz a scris:

Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative fiscale emise si anulate dupa data intrarii in vigoare a OUG nr. 8/2014, respectiv dupa 1 martie 2014.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

Nu are legatura una cu alta .
adica daca am castigat si recursul din data de 17.01.2014 facut de cei de la anaf tot nu primesc toti banii?
Doar daca a-ti platit taxa de prima inmatriculare, in perioada 01.01.2007-01.07.2008 .