Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita salarii restante
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita salarii restante

Buna ziua. Am castigat in instanta impreuna cu alti colegi sporuri restante. Am apelat la un executor judecatoresc si am vrea sa stim daca in acest caz angajatorul are dreptul sa plateasca esalonat aceste sume fara acordul nostru.
Multumiri.
Din cate stiu, ar exista o hotarare a Curtii Constitutionale care permite asa ceva. Dar nu sunt sigur... Oricum, teoretic nu iesiti in pierdere fiindca desi angajatorul ar platii esalonat, nu este scutit de plata unor dobanzi.