avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita salarii restante
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita salarii restante

Buna ziua. Am castigat in instanta impreuna cu alti colegi sporuri restante. Am apelat la un executor judecatoresc si am vrea sa stim daca in acest caz angajatorul are dreptul sa plateasca esalonat aceste sume fara acordul nostru.
Multumiri.
Cel mai recent răspuns: LuchianSeb , utilizator 13:28, 7 Martie 2014
Din cate stiu, ar exista o hotarare a Curtii Constitutionale care permite asa ceva. Dar nu sunt sigur... Oricum, teoretic nu iesiti in pierdere fiindca desi angajatorul ar platii esalonat, nu este scutit de plata unor dobanzi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare refuzare plata eșalonat andreea_and87 andreea_and87 Bună ziua!Va rog dacă puteți sa ma ajutați cu o informație. Trebuie sa formulez o notificare catre fostul angajator,privind neacceptarea plății ... (vezi toată discuția)
Neclaritati sentinta adinazadina adinazadina Buna ziua, Admite în parte acţiunea. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 2584 lei net, reprezentând drepturi salariale restante şi ... (vezi toată discuția)
Proces castigat, dar banca imi trimite notificari ca ma executa liveomars liveomars Buna ziua, Am avut un proces colectiv cu banca, s-a pierdut procesul in prima instanta, dar in apel am castigat, s-a constatat caracterul abuziv si nulitatea ... (vezi toată discuția)