avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Preschimbare termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Preschimbare termen

Buna ziua,
Am o nelamurire in privinta la ceea ce apare pe portalul tribunalului.In data de 03.03.2014 s-a depus cerere de preschimbare si in data de 07.03.2014 apare ultima modificare iar la "Obiect : exequator(recunoasterea înscrisurilor si hotarârilor straine) PRESCHIMBARE TERMEN DE JUDECATA fără citare părţi"Pe urma mai apare scris pe portal : Sedinte:

19.03.2014
Ora estimata: 12:00
Complet: C2
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

si

tot la Sedinte:

11.06.2014
Ora estimata: 12:00
Complet: C2
Tip solutie: Termen preschimbat
Solutia pe scurt:
Document:

intrebarea mea este,in data de 07.03.2014,cand apare data ultimei modificari,s-a preschimbat termenul care era in 11.06.2014,unde acum apare la tip solutie, TERMEN PRESCHIMBAT si in data de 19.03.2014 atunci se judeca dosarul,sau in data de 19 martie se hotaraste daca se preschimba termenul din data de 11.06.2014?
Va multumesc!
O zi buna!
Cel mai recent răspuns: elenamelnic , utilizator 13:54, 10 Martie 2014
Unde apare la obiect ce ati scris mai sus? La tip solutie sau la solutie ar trebui...
Oricum, nu va bazati pe cele aratate pe portal, mergeti la instanta la infotouch sau la arhiva si verificati exact ce scrie; la o prima vedere, pare ca pe 19 e deja termenul preschimbat, preschimbarea probabil s-a facut in 07.03, din termen pe 19.03 in termen pe 11.06.
daca nu va suparati si nu va deranjez prea mult,v-as da direct nr de dosar sa vedeti si dvoastra ca pentru noi e o ceata totala.
Multumesc frumos,oricum!!!
Nu aveti drum la tribunal sau timp sa mergeti acolo special? Repet: trebuie sa emrgeti la tribunal.
La dosar puteti merge doar personal, sau avocatul daca are delegetie(l-ati angajat)!
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Amanare termen - plangere contraventionala catalinmezei catalinmezei am primit o amenda anul trecut pentru depasirea vitezei regulamentare cu 28 km/h. Am redactat o plangere contraventionala folosindu-ma de sfaturile de pe ... (vezi toată discuția)
Preschimbare termen leonida leonida in cazul in care s-a facut o cerere pt. preschimbare termen,in cat timp de la depunerea cererii in cazul acesta la tribunalul bucuresti trebuie sa se afiseze ... (vezi toată discuția)
Termen preschimbat Andreiiiy Andreiiiy Buna ziua, Am fost anul trecut implicat intr-un proces. La ultima sedinta din Decembrie 2018, ca informatii despre dosarul penal aveam asa: Complet: P1 ... (vezi toată discuția)