avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale tipul de srl sau pfa pe care il pot infiinta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

tipul de srl sau pfa pe care il pot infiinta

Buna ziua,

Va rog frumos, as avea nevoie de un raspuns la urmatoarea intrebare:

Ce fel de SRL sau PFA pot infiinta, avand urmatoarea pregatire:

- economist, absolventa Facultate Turism si Servicii, dar fara diploma de licenta;
- contabil statistician, absolventa Liceu Economic, cu diploma;
- 2 atestate pentru 2 module din Certificat MBA, la CODECS, respectiv atestat pentru Managementul Relatiilor cu clientii" si "Management performant"
- certificat SRAC pentru "Auditor intern in formare pentru sisteme de managament al calitatii".

Ma refer strict la diplome pentru ca, stiu ca pentru anumite domenii trebuie sa dovedesti ca ai pregatirea necesara desfasurarii activitatii.

Ca experienta profesionala, am lucrat in vanzari, in companii multinationale, marketing si am administrat activitati familiale.

As vrea sa pot infiinta o mica firma de consultanta in management.

Multumesc.

Silvia.
Cel mai recent răspuns: Silvia Monica , utilizator 15:42, 24 Aprilie 2009
Pai d-voastra alegeti, dar daca intrebati care forma va este permisa de lege si care este mai profitabila?
Nu stiu ce sa zic!

Depinde foarte mult de ceea ce doriti sa faceti!
Ca activitate principala as vrea sa fie consultanta in management. Nu e vorba de cea mai profitabila forma, ci de cea permisa de lege, in functie de pregatirea pe care o am.
Ok.!Amandoua sunt la fel de legale!
Una costa mai putin, cealalta mai mult;una lucrezi singur, cealalta iti ofera posibilitatea de a dezvolta afacerea; etc.

Succes!
pana la urma... era simplu...:">
Ultima modificare: Vineri, 24 Aprilie 2009
Silvia Monica, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa shteff84 shteff84 buna ziua! am absolvit ase, economie generala, am licenta luata ca economist, un master de comunicare economica tot in cadrul ase, atestat de contabil ... (vezi toată discuția)
Diploma de licenta relyrely2010 relyrely2010 In anul 2006 m-am inscris la Facultatea de Management Turistic si Comercial din cadrul Universitatii Dimitrie Cantemir pentru a-mi completa studiile si sa pot ... (vezi toată discuția)
Functie cor anisu anisu in COR gasim functia de consultant in management- 263107, la descriere:[b]E[b]conomistii[/b] [/b]efectueaza activitati de cercetare, de monitorizare a datelor, ... (vezi toată discuția)