Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale tipul de srl sau pfa pe care il pot infiinta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

tipul de srl sau pfa pe care il pot infiinta

Buna ziua,

Va rog frumos, as avea nevoie de un raspuns la urmatoarea intrebare:

Ce fel de SRL sau PFA pot infiinta, avand urmatoarea pregatire:

- economist, absolventa Facultate Turism si Servicii, dar fara diploma de licenta;
- contabil statistician, absolventa Liceu Economic, cu diploma;
- 2 atestate pentru 2 module din Certificat MBA, la CODECS, respectiv atestat pentru Managementul Relatiilor cu clientii" si "Management performant"
- certificat SRAC pentru "Auditor intern in formare pentru sisteme de managament al calitatii".

Ma refer strict la diplome pentru ca, stiu ca pentru anumite domenii trebuie sa dovedesti ca ai pregatirea necesara desfasurarii activitatii.

Ca experienta profesionala, am lucrat in vanzari, in companii multinationale, marketing si am administrat activitati familiale.

As vrea sa pot infiinta o mica firma de consultanta in management.

Multumesc.

Silvia.
Pai d-voastra alegeti, dar daca intrebati care forma va este permisa de lege si care este mai profitabila?
Nu stiu ce sa zic!

Depinde foarte mult de ceea ce doriti sa faceti!
Ca activitate principala as vrea sa fie consultanta in management. Nu e vorba de cea mai profitabila forma, ci de cea permisa de lege, in functie de pregatirea pe care o am.
Ok.!Amandoua sunt la fel de legale!
Una costa mai putin, cealalta mai mult;una lucrezi singur, cealalta iti ofera posibilitatea de a dezvolta afacerea; etc.

Succes!
pana la urma... era simplu...:">
Silvia Monica, utilizator