Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile PFA - sofer
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile PFA - sofer

Buna ziua , sunt sofer profesionist cu atestat , pfa.De o luna am inceput sa vad mai rau cu un ochi si mi s-a diagnosticat o boala la ochi care necesita tratament lung si costisitor. Intrebare :Costul consultatiilor , tratamentul se poate deduce din cheltuieli la pfa?Demonstrez cu acte medicale toate cheltuielile.Multumesc,
buna ziua ,

suntem in bransa , si as dorii sa va intreb : cum mai conduceti daca urmati un tratament ?Cum mai activati in cadrul societatii daca aveti prescriptie de la medic pentru repaus (tratemnt lung si costisitor)?
Nu conduc, sunt sub tratament.Sunt in concediu de boala,voi conduce dupa ce revin la munca.
nu cred ca se poate deduce cheltuiala pentru tratamentul dumneavostra . doar anumite medicamente sunt incluse in aceste liste care se pot deduce .