Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare adresa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare adresa

bunaziua ma ajuta cineva pt cine este acest comunicat?in legatura cu dosarul ... in calitate de intimat va comunicam ca in termen de 25 zile de la primirea comun. sub sanctiunea decaderii din dreptul de a mai depune probe si de invocat exceptii aveti obligatia de a depune intampinarea. depuneti documentele si inscrisurile doveditoare intr-un exemplar pt.instanta si cite un exemplar pt.fiecare parte cf art 150 NCPC a) nume prenume b)exceptiile procesuale pe care paratul le invoca fata de cererea reclamantului c) raspunsul la toate pretentiile d)dovezile cu care se apara
Este vorba despre comunicarea cererii de chemare in judecata catre parat. Acesta trebuie sa formuleze intampinare in termenul indicat de instanta, in care sa precizeze aparari, exceptii, probe...
Ofelia Teodorescu, Avocat
multumesc