Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ultima modificare a Codului de procedura civila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ultima modificare a Codului de procedura civila

Cand s-au facut ultimele modificari in Codul de Procedura Civila? In februarie 2013 sau in octombrie 2013? Multumesc!
Ultimul act normativ prin care a fost modificat Codul de procedură civilă este Legea nr. 72/2013 privind măsurile pentru combaterea întârzierii în executarea obligaţiilor de plată a unor sume de bani rezultând din contracte încheiate între profesionişti şi între aceştia şi autorităţi contractante. Legea a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 182 din 2 aprilie 2013.