avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Martorul nu a fost inca citat iar termenul de judecata ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Martorul nu a fost inca citat iar termenul de judecata este in data de 12.05.2009


Buna ziua,



Am depus cerere de probatorii in data de 24.02.2009 urmand ca martorul sa fie citat de catre instanta pana in data de 12.05.2009, data termenului stabilit de catre judecator.

Mentionez ca in speta este vorba despre o plangere imporiva unui proces verbal de aplicare a sanctiunii contraventionale cu amenda (intre doua institutii publice ). Eu doresc sa stiu de ce martorul nostru nu a primit inca citatia pentru prezentare in proces pentru data de 12.05.2009.
- Ce sa fac in aceasta situatie, tinand cont ca se apropie termenul de prezentare in instanta ?

Va multumesc frumos.

Cu respect, Diana Preda
Cel mai recent răspuns: ContSters20980 , utilizator 09:48, 28 Aprilie 2009
daca aveti posibilitatea, luati legatura cu martorul pentru a se prezenta la termen. Regulile de procedura ofera si aceasta posibilitate pe langa citare.
din cate stiu, nu prea sunt bani pentru a se comunica citatiile
pe 4-5 mai sigur o va primi.
nu va ramane decat sa asteptati ca el sa fie citatat.
sunteti sigur ca adresa martorului ati declarat-o corect? nu ati gresit-o cumva?
daca nu o primeste, atunci sa se prezinte la termen.

av.m.vasilescu
D-lui Septimiu Bujgoi

Buna ziua,


Am posibilitatea sa iau legatura cu martorul meu, nu este o problema in acest sens .

Va multumesc frumos pentru raspuns.

Cu respect, Diana Preda
Ultima modificare: Marți, 28 Aprilie 2009
diana_peda79, utilizator
In atentia Avocat Myra Vasilescu,

Buna ziua,


Adresa martorului este scrisa corect, nu este gresita .

Va multumesc pentru raspuns.

Cu respect, Diana Preda
:offtopic: Va rog sa nu mai postati aceeasi intrebare de mai multe ori (celalat topic a fost sters) si sa nu scrieti mesaje consecutive. Puteti folosi functia de editare pentru a completa mesajul anterior.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere catre procuror ragaliemariana ragaliemariana Intr-un dosar penal am facut cerere de audiere martori si experiza masinii in care s-a produs accidentul din 24.02.2009 Nu am decat comunicari verbale ca se ... (vezi toată discuția)
Notificare debitor filipandra filipandra buna ziua in cazul in care o asociatia de proprietari are de recuperat o creanta de 7000 lei(inclusiv dobanzi) de la un proprietar care ar fi procedura ... (vezi toată discuția)
Citare martor-adresa incorecta Bencipici80 Bencipici80 buna ziua aintr un proces penal am solicitat administrarea unei probe intre care citarea a 3 martori...2 dintre ele au fost audiate iar al treilea a fost ... (vezi toată discuția)