Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Taierea nucului pe propietate privata
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Taierea nucului pe propietate privata

am avut surpriza sa primesc un telefon de la un vecin , care si-a constuit casa in mod fraudulos incepind cu zona de granita, ca trebuie sa tund nucul pentru ca intra pe propietatea lui cu crengile. nucul e sanatos dar si-a intins crengile si s-a inaltat pentru ca vecinii au constuit vile in locul caselor si cauta lumina. am vorbit si i-am zis ca nu suntem de acord . ca nu supara pe nimeni nucul. e intr-o zona unde nu sunt constuctii.azi m-am trezit ca a intrat cu doua scari si doi baieti vinjosi si au taiat frumusel copacul in partea lui. defapt nu chiar in partea lui ca erau crengi subtiri si nu putea omul sa stea pe ele asa ca a taiat din bratul principal adica de la mine. ce pot sa fac? ca sincer asa imi doresc sa-l usture ce a facut. dupa ce ca el a construit casa unde nu avea voie , acum intra pe propietatea noastra si taie din copac. invatati-ma va rog ce sa fac!
se numeste tulburare de posesie , mai intra si la distrugere ... cu un avocat bun , o sa-l faceti pe vecin sa va plateze o livada intreaga de nuci .