avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL-D pentru pomi, vita de vie si trandafiri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL-D pentru pomi, vita de vie si trandafiri

Buna, as vrea un mare ajutor, pot sa-mi fac SRL-D, daca:1. lucrez la stat si 2. sa vand(si on line), cumpar, produc pomi, vita de vie si trandafiri. Tot am cautat cu codurile CAEN si se pare ca nu prea ma duce minte ce e legal si ce e ilegal,da, si am nevoie de ajutor. Astept un raspuns.
PS: pentru SRL-D indeplinesc varsta si nu am mai avut niciodata nici un fil de firma, asa ca, sunt debutant :)

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:31, 22 Martie 2014
Sunteti personal contractual sau functionar public?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot prelua un srl-d? dong_yi dong_yi Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca pot prelua un SRL-D daca indeplinesc conditiile de infiintare (sub 35 de ani si sa nu mai fi avut firma). De asemenea va ... (vezi toată discuția)
Act constitutiv srl-d saragosa saragosa Buna ziua, Vreau sa deschid un SRL-D si am mare nevoie de ajutor in ceea ce priveste codurile CAEN- am gasit descrierea lor, dar nu am gasit niciunde ce ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl sau srl-d? autorizatii ghelmezmarius ghelmezmarius Buna seara, Doresc sa inchiriz un spatiu unde sa produc si sa vand sucuri si smoothie-uri din legume,fructe,nuci si seminte,inghetata din fructe,cafea,ceaiuri ... (vezi toată discuția)