Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Suspendare societate, documentatie necesara
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Suspendare societate, documentatie necesara

Buna seara
As vrea sa va intreb ce documentatie se depune pentru o societate care vrem sa suspendam pe o perioada de 5 ani , tinand cont ca societatea are datorii la administratia financiara,respectiv plata contributiilor si impozitului pe venit.
Ce declaratii se mai depun in perioada aceasta?

Multumesc
Astept raspuns.
Pentru o societate cu datorii nu se poate obtine regimul derogatoriu in ce priveste declaratiile si, ca urmare, trebuie sa depuneti declaratii ca si o firma cu activitate.

Firma e platitoare de T.V.A.? Daca da, trebuie sa purtam, in interesul dvs., o discutie
suplimentara.
firma este neplatitoare de tva,adica depun declaratia 100 pe 0?
Da, se depune trimestrial D100 pe zero si bilantul anual.