avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 169 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de arendare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de arendare

Buna ziua,

Avem semnat un contract de arendare pentru o livada cu 60 de meri pe rod. In contract nu a fost stabilita suma de bani de dat de catre arendator.
Cum pot sa "imbunatatesc" acest contract?

De unde pot sa aflu suma de bani pe care as putea sa o pretind?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 12:51, 25 Martie 2014
Print-un act aditional intocmit de comun acord cu partile contractante, la notarul care a facut contractul de arenda..
Contractul nu s a facut la notariat, in plus mai am si alte obiectii de adus.

Deci pentru a fi totul in regula este bine sa merg la notariat cu persoana care are pamantul in arenda si sa facem un contract legal asupra caruia sa ne intelegem inainte.

contractul de arenda trebuie incheiat in forma autentica la notar.
Contractul de arenda nu se incheie la notar.
Acesta este un subiect interesant.
Unde se incheie contractul de arenda domnule George?

Alte discuții în legătură

Cerere cãtre primãrie pentru a-mi comunica date despre o moºtenire anetaaneta anetaaneta Cum trebuie sa formulez o cerere la primarie?, cu privire la o mostenire a4 frati care au un loc si pe care au titlu de proprietate ,dar una dintre surori care ... (vezi toată discuția)
Contract de arendare - conditii de incheiere a contractului nikescu nikescu Buna ziua, Va rog sa-mi detalii asupra modului cum se face un contract de arendare. Trebuie autentificat notarial? Multumesc! (vezi toată discuția)
Teren marietka marietka vreau sa stiu ce lege este pentru terenul agricol care se lucreaza comasat pe mica intelegere ,,eu lucrez terenul tau tu lucrezi terenul meu pentru a putea ... (vezi toată discuția)