Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de arendare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de arendare

Buna ziua,

Avem semnat un contract de arendare pentru o livada cu 60 de meri pe rod. In contract nu a fost stabilita suma de bani de dat de catre arendator.
Cum pot sa "imbunatatesc" acest contract?

De unde pot sa aflu suma de bani pe care as putea sa o pretind?

Multumesc
Print-un act aditional intocmit de comun acord cu partile contractante, la notarul care a facut contractul de arenda..
Contractul nu s a facut la notariat, in plus mai am si alte obiectii de adus.

Deci pentru a fi totul in regula este bine sa merg la notariat cu persoana care are pamantul in arenda si sa facem un contract legal asupra caruia sa ne intelegem inainte.

contractul de arenda trebuie incheiat in forma autentica la notar.
Contractul de arenda nu se incheie la notar.
Acesta este un subiect interesant.
Unde se incheie contractul de arenda domnule George?